lemur.png
Tereza Paďourová
Tereza Paďourová
1. 12. 2017

Lemur dětem aneb Jak zdravě zabavit malé ratolesti

Rodinné centrum Lemur se dlouhodobě stará o to, aby všichni členové rodiny měli možnost prožít aktivně svůj volný čas. V INSPIRE jsme měli možnost podílet se na vylepšení jedné z mnoha služeb, které agentura nabízí. Zapojili jsme se do projektu pro děti ze škol a školek a začali pracovat na obsáhlém systému, který nám mimo jiné vychoval nového programátora. A co všechno vlastně naše práce zahrnovala?

Představte si systém, který má přesah z online světa do toho reálného. Systém, který k sobě v autobusu dovede usadit děti podle toho, na jaké úrovni v daném sportu jsou, z jaké jsou školy nebo školky či podle věku. Právě takové řešení se nám pro Lemur dětem podařilo vytvořit. Celkem 238 000 řádků kódu pohání logistiku celé agentury a zajišťuje kompletní proces životního cyklu přihlášky

 

Na dětech a funkcích se nešetří

Ku příkladu v zimní sezóně Lemur každý den vozí na lyže okolo 120 brněnských dětí. Agentura malé sportovce vyzvedává v příslušných vzdělávacích zařízeních, usadí je do autobusu a společně vyrazí na svah. Není těžké si představit, že uřídit houf energií nabitých dětí dá zabrat i nejzkušenějším jedincům. „A co takhle jim to trochu usnadnit?“ řekli jsme si v INSPIRE a začali pracovat na řešení, které má ve finále podobu robustního systému umožňujícího rodičům veškerou potřebnou správu od vkládání omluvenek a volby náhrady přes pojištění až po možnost zvolení doplňkových služeb jako je zajištění stravy a mnoho dalšího.

Uživatelské rozhraní pro rodiče i administrátory

Jen u toho jsme ale neskončili a zahrnuli také správu pro administrátory, kteří tak mají například možnost naplánovat co nejefektivněji trasu svozového autobusu. A pokud vám v našem výčtu funkcí chybí prvky jako výpočet odměn a výplat pro instruktory nebo možnost exportu dat, tak vězte, že i takové věci lemuří systém umí.

Dynamické a intuitivní řešení

Lyžování ale není to jediné, co Lemur umí. Vše jsme nakódovali a zobecnili tak, že systém dokáže řešit další sporty, jako je plavání, bruslení, kajaky, organizace příměstského tábora nebo dokonce pobytové zájezdy pro rodiče a děti. A aby toho nebylo málo, webové stránky lemur-centrum.cz pohání další z našich projektů, konkrétně CLUBSPIRE. Těší nás, že 1800 hodin práce jsme věnovali něčemu, co napomáhá dětem v osvojování nových dovedností a vede je ke zdravému životu. Lemur byl naším doposud nejrozsáhlejším projektem a my už se nemůžeme dočkat, až přijde další podobná výzva.