od Alexandr Lakomý
19. listopadu 2018

Rozhovor s naším CEO Františkem Bühnem

Kdo dokáže představit firmu lépe než její zakladatel a výkonný ředitel? O technickém zázemí, moderním frameworku Webspire, na kterém stavíme naše weby, a filozofii firmy se dozvíte v rozhovoru s Františkem Bühnem.

 1. Ahoj Františku, co Tě vedlo k založení INSPIRE a s jakou vizí jsi firmu založil?

  INSPIRE jsem založil už na vysoké škole, když jsem studoval na Fakultě informačních technologií VUT. Velmi mě bavilo do hloubky poznávat nové technologie a hledat jejich využití s přesahem do běžného života. Nejvíce ze všeho mě zaujaly weby. Chtěl jsem dělat ty nejlepší weby srovnatelné se světovou špičkou, což znamenalo přinést a osvojit si ty nejnovější technologie. Před 15 lety se teprve rozvíjel obchod na internetu, vedly se diskuse o tom, jestli přežije kniha nebo tištěné noviny a v jaké podobě. Byly to takové pionýrské roky ve srovnání s tím, kde jsme dnes. A pro weby to platilo taky.

  Kvalitní webová prezentace je totiž mocný marketingový nástroj. Při jejich tvorbě pozná člověk kromě technologií také nejrůznější druhy byznysu. S každým novým projektem se ponořujeme hluboko do potřeb klienta. Snažíme se využít naše know-how a nové technologie tak, abychom klientovi pomohli a přivedli mu nové zákazníky, vylepšili jeho služby nebo mu zjednodušili podnikání. Je to hodně kreativní a tvůrčí proces. A to mě baví.

  Tak jsem založil INSPIRE jako firmu, která bude dělat weby…ty nejlepší weby.

 2. Co si máme představit, když se řekne INSPIRE? Jaká je dnešní podoba společnosti a její firemní hodnoty?

  Dnes má INSPIRE 25 lidí a desítky stálých klientů. Značka INSPIRE je vnímaná jako skloubení kvality, atraktivity a originality. Můžu s klidným svědomím říct, že naše práce je mistrovství. Píšeme velmi čistý kód s vysokou mírou abstrakce, což je mezi webovými agenturami spíše výjimka. Děláme projekty tak, aby vydržely fungovat spoustu let a proto je klíčové mít kvalitní návrh a čistý kód.
  Máme přesně stanovený vývojový proces a zaběhlé postupy. Nejvíce se nám osvědčuje agilní vývoj a metodika SCRUM. Jsme sice malá firma, ale máme jasně stanovené základní procesy a pracujeme velice efektivně. Efektivita je v projektovém řízení klíčová a sledujeme ji trvale. Přesto má každý značnou míru svobody…ale svoboda znamená i zodpovědnost a důslednost.

 3. Jaké je portofolio klientů? Na který projekt jsi nejvíc hrdý?

  Portfolio klientů je velice široké a klienti jsou z nejrůznějších oborů. Teď aktuálně tvoříme zajímavé projekty například s Českým olympijským výborem, s Veletrhy Brno, se společností LOMAX a také s největším českým výrobcem matrací - Hilding Anders.
  V těchto dnech vzniká nový cestovní portál pro cestovní kancelář CAPRO a už se moc těším na výsledek.
  Jsem velmi vděčný klientům, kteří s námi dlouhodobě spolupracují - někteří deset i více let. Ta důvěra je pro nás obrovským oceněním a dává nám další motivaci. 

 4. V čem vidíš největší přidanou hodnotu INSPIRE pro klienta?
   
  Weby od INSPIRE mají přínos především pro klienty, kteří to s podnikáním na internetu myslí opravdu vážně. Umíme sice udělat i malý web, ale naše síla je v řešení pro klienty, kteří dělají distribuci nebo výrobu a potřebují komunikovat se svými zákazníky a obchodními partnery.

  Klientům nabízíme komplexní řešení projektu. S vývojovým týmem Webspire (název týmu a platformy pro vytváření webů) vždy úzce spolupracuje náš marketingový tým. Ten má za úkol vytvořit obchodní a obsahovou stránku projektu spolu s jeho uživatelskou přívětivostí. U většiny projektů dále pokračujeme v marketingové spolupráci i po spuštění webu.

 5. V čem je vaše technické řešení unikátní?

  Základem je čistý kód s vysokou mírou abstrakce. Bez toho by to nešlo.

  Unikátní je i vlastní framework pro vytváření webů - Webspire. Ten neustále zdokonalujeme a rozvíjíme. Je to opravdu skvělý a moderní framework, o který už projevily zájem i jiné webové agentury. Připravujeme jeho komerční zpřístupnění a pracujeme na tvorbě obchodního modelu, který by to umožnil.

  Unikátnost vidím i v tom, jak zajišťujeme bezpečnost webů. Většina našich webů je předávána klientovi s úrovní bezpečnosti A nebo A+ a tedy patří mezi 1 promile nejbezpečnějších webů na světě.

  A nakonec testování. Weby, které předáváme zákazníkovi prochází komplexním testováním. To nám dává jistotu, že předáváme projekt ve 100% kvalitě. 

 6. Proč bych měl pracovat právě v INSPIRE? Čeho si zaměstnanci nejvíce váží?

  Nejlepší by bylo, zeptat se přímo jich. Osobně si myslím, že je to díky naší kultuře, kvůli tomu, že děláme parádní projekty poctivým a kvalitním přístupem.

  Taky velmi rychle vidíme výsledky naší práce, neděláme práci do šuplíku. Jako například vloni v zimě, při olympiádě v Koreji. Tvrdě jsme makali na splnění náročných "deadlinů" a přípravě webu, který měl pak během olympiády skoro milión návštěv! Byl to pořádný záběr. Když jsme se pak byli podívat na Olympijský festival osobně, potkali nadšené lidi, kteří se na festival dostali také díky našemu novému webu, opravdu cítíte, že vaše tvrdá práce má smysl. O to víc vás pak ta práce baví a naplňuje.

  Stále se snažíme, aby se nám tady fungovalo ještě lépe. Pečovat o vztahy a prostředí, ve kterém pracujeme, je pro nás radost a pro mě posláním.Sdílet:
Rozumím
###message